-- GÜNCEL PROJELER:
-- GEÇMİŞ PROJELER:


Victor Ananias
101 Soruda Organik Ürün Rehberi
Sürdürülebilir Tarım Mümkün mü?
Kategoriler: Gıda ve Tarım, Yaşam ve Kültür, Bireysel Gelişim
Tarih: 13-Şubat-2015
Yazdır | Arkadaşına Gönder | Yorum Ekle


Sürdürülebilir Tarım Mümkün mü? Yazar Süleyman Yılmaz'ın Yeni İnsan Yayınevi'nden çıkan yeni kitabının ismi. Tarım meselesine “yeşil politika” perspektifinden bakan kitap, bu anlamda bir ilk.

Tarım, ülkemizde pek çok tartışmalarla sürekli gündemde. Liberal ve sol görüşler öteden beri “nasıl  bir tarım istiyoruz” odağında tartışılıp duruyor.

Elinizdeki kitap bu anlamda bir ilk. Çünkü tarım meselesine “yeşil politika” perspektifinden bakıyor. Yeşillerin karakteristik özelliği, eleştirinin ötesine geçip, uygulanabilir çözüm önerileri sunmaları hatta bu uygulamaların dünya üzerindeki başarılı örneklerini göstermeleridir.

Süleyman Yılmaz, yeşil politikanın, hareketten partiye, Türkiye'deki bütün aşamalarına aktif olarak katılmış, ziraat kökenli bir aktivisttir. Sürdürülebilir Tarım Mümkün Mü, Yeşil Hareketin pek çok etkinliğinde tartışılarak oluşturulmuş görüşleri özetliyor. Başka ve sürdürülebilir tarımsal üretimin nasıl oluşturalacağını ortaya koyuyor.

Süleyman Yılmaz Kimdir?

Süleyman Yılmaz 1967 Samsun’da doğdu. Bursa Ziraat  Meslek Lisesinde yatılı olarak okudu. İlk mesleğim ziraat teknisyenliği olmasına rağmen şimdi genel cerrahi uzmanı olarak çalışmaktadır. Yeşil Hareket ile doksanlı yıllardan beri ilgilenmekte ve katkı vermektedir.  2008 yılında Yeşiller  Parti kurucusu oldu. Partinin değişik kademelerinde görev yaptı.  2012 de EDP( eşitlik ve Demokrasi Partisi )ve Yeşiller Partisinin birleşmesiyle kurulan Yeşiller ve Sol Gelecek Partisinin (YSGP) kuruluşunda aktif rol aldı. Halen YSGP üyesidir ve tarım politikaları, örgütlenme gibi konularda  aktif olmaya çalışmaktadır.

Eser Adı: Sürdürülebilir Tarım Mümkün mü?

Yazar adı: Süleyman Yılmaz

Yayınevi: Yeni İnsan Yayınevi

Haber No: 7744