-- GÜNCEL PROJELER:
-- GEÇMİŞ PROJELER:


Victor Ananias
101 Soruda Organik Ürün Rehberi

Kategoriler: Yaşam ve Kültür, Doğa Dostu Yerleşimler, Ekolojik Mimari, Ekolojik Turizm, Ekolojik Tarım Turizmi, Doga Dostu Turizm, TaTuTa
Tarih: 22-Kasım-2016
Yazdır | Arkadaşına Gönder | Yorum Ekle


Gelenekselleşen Buğday Ege Ağı buluşmamızın ikincisini, 20 Kasım 2016 Pazar günü, Urla-Kuşcular Köyü, Sevgi Ana Çiftliği'nde yaklaşık 85- 90 kişilik bir katılımla gerçekleştirdik.

 

Havanın güneşli olması bize, buluşmanın bir kısmını içeride, bir kısmını doğanın içinde, Güneşin sıcaklığını hissederek yapma fırsatını verdi. Bu yıl da buluşmamıza İzmir ve Ege'deki çevre illerden olduğu gibi, İstanbul'dan ve hatta Şili'den de katılım oldu. Bunun yanı sıra çok sayıda Buğday gönüllüsü buluşmada bizimleydi. Gönüllülerimizin, Buğday ailesine üye olarak da katılmak istediklerini duymak bizi ayrıca mutlu etti.

Katılımcılarımız, kendilerini tanıtırken, yaşamlarında yaptıkları dönüşümü veya yapmak istediklerini paylaştılar. Katılımcıların ve ev sahibimizin hazırladığı birbirinden farklı ve lezzetli yiyecekleri, bahçelerinden kopardıkları meyveleri hep birlikte paylaşarak yiyip, çayımızı içtikten sonra, Emre Karabacak'ın " Ekolojik Turizm" sunumunu, daha sonra da bizzat kendisi doğal yapılar yapan Efe Berberoğlu'nun "Doğal yapılar "sunumunu dinledik. Ekolojik turizme karar verirken, değerlerimizi koruyarak bunu yapmanın önemini, Efe Berberoğlu'nu dinlerken ise, doğal yapıların yapımının bile ayrı bir zevk olduğunu, çok uzun ömürlü olabildiklerini, genel kanıdaki gibi"fakir binası" olmadığını, sağlıklı ve maliyetinin de ucuz olduğu öğrendiklerimiz arasında idi.

Buluşmamızı son olarak ev sahibemizin bize yaptığı harika bir sürprizle; piyano eşliğinde Şadan Hanım'ın seslendirdiği müzik dinletisi ile tamamladık. Buluşmanın organizasyonunda emeği geçen koordinasyon kurulu üyemiz Pembe Emul'a, Kemal Emul'a, ev sahiplerimiz, bizi çok güzel ağırlayan ve müzik dinletisi ile de ayrıca bizi besleyen Güvenir çiftine, çektiği fotoğraflar ve hazırlanan güzel levhalar ile yolu çok kolay bulmamızı sağlayan Can Güvenir'e, sunumları ile bizi aydınlatan Emre Karabacak ve Efe Berberoğlu'na, enerjileri, katılımları  ile   bizi daha da motive eden tüm Buğday üyesi ve Buğday gönüllülerine çok teşekkür ederiz.

Halen üye değilseniz, Buğday Ege ağına katılmak için buradan üye olabilir; ekolojik yaşam için birlikte çalışmaya katkıda bulunabilirsiniz.

BuğdayEge adına iletişim için;

Nurhayat Bayturan

nurhayat@bugday.org

Haber No: 7947