-- GÜNCEL PROJELER:
-- GEÇMİŞ PROJELER:


Victor Ananias
101 Soruda Organik Ürün Rehberi
BIOFACH ve VIVANESS 50.000 ziyaretçiye ulaştı
Kategoriler: Gıda ve Tarım, Tarımsal Biyoçeşitlilik, Adil Ticaret, Ekolojik Ürünler, Gıda Güvenliği, Yaşam ve Kültür, Koruyucu Sağlık ve Beslenme, Doğa
Tarih: 06-Mart-2017
Yazdır | Arkadaşına Gönder | Yorum Ekle


134 ülkeden yaklaşık 50.000 ziyaretçi, 15-18 Şubat 2017 tarihleri arasında Almanya-Nürnberg'te gerçekleşen, dünyanın bir numaralı organik gıda fuarı BIOFACH ve Uluslararası doğal kişisel bakım fuarı VIVANESS'e katılma fırsatını kaçırmadı. İki fuarın ağırladığı 50.000 konuk, sektörün günden güne büyüdüğünü kanıtladı.

 

 

Organik Dünyanın önde gelen fuar ikilisi; Organik Gıda Fuarı BIOFACH ile Uluslararası Doğal Kişisel Bakım Ürünleri Ticaret Fuarı VIVANESS 2017’de, 50.000 ziyaretçiye ulaşılarak yeni bir rekor kırdı. 15-18 Şubat tarihlerinde, Nurnberg’de düzenlenen fuara 134 ülkeden uzman ziyaretçiler katıldı. Seksen sekiz ülkeden, 259'u VIVANESS'e olmak üzere, 2785 katılımcının olduğu fuarda, yılın ülkesi Almanya'nın sunduğu ürünler, ziyaretçileri oldukça etkiledi.

2016 yılı verilerine göre olumlu bir gelişmenin gözlemlendiği sektörde, Almanya'da ailelerin organik yiyecek ve içeceklere bir önceki yıla göre yaklaşık %9.9 daha fazla para harcadığı ve Almanya Organik Gıda Üretim İttifakı -BÖLW'ün verilerine göre; sektörün 9.48 milyar Euro'luk ciroya ulaştığı ifade edildi. Bununla birlikte doğal kozmetik ürünlerini satın alan müşteri sayısının da giderek arttığı gözlemlendi. Konzepte, GfK, IRI, IMShealth ve BioVista'nın ortak anketine göre doğal kozmetik pazarı açısından Almanya, % 8.5'lik pazar payı ve 1.15 milyar Euro'luk hacmi ile Avrupa'daki en güçlü ülke.

NürnbergMesse Yönetim Kurulu Üyesi Petra Wolf; başarılı geçen dört günün sonunda, salonlardaki harika atmosferden ve işbirliklerinden çok memnun kaldıklarını belirterek, NÜRNBERG DIE BIOMETROPOLE şemsiyesi altında bölgede sunulan programların yanısıra, STADTLANDBIO Kongresi ile birlikte, yılın ülkesi Almanya'nın da 2017 fuarına ilham verdiğini, ayrıca BIOFACH ve VIVANESS 2018'de organik pazara katkı sağlayan diğer paydaşlarla bir araya gelmeyi sabırsızlıkla beklediklerini bildirdi.

Almanya’da, organik üreticilerin ve organik ürün ticareti yapanların üye olduğu ve organik gıda politikalarının belirlenmesinde de önemli rol oynayan Organik Gıda Üretim İttifakı - BÖLW Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Felix Prinz zu Löwenstein da, olumlu yöndeki görüşlerini özetlediği konuşmasında; heyecan verici katılımcı ve ziyaretçilerin BIOFACH koridorlarında renkli, uluslararası bir atmosfer yarattığını belirterek, siyasi, idari ve diplomatik kanallardan gelen üst düzey temsilcilerin katılımı ile de, fuarın, ekolojik tarımın ve beslenmenin geleceği konusundaki tartışmalar açısından merkezi bir konuma geldiğini, Alman organik ürün girişimcilerinin, Almanya’nın yılın ülkesi olarak tanıtılması sayesinde çok özel bir şekilde kendi yenilikçi güçlerini ve sürdürülebilirlik hizmetlerini gösterme fırsatı bulduklarını bildirdi.

BIOFACH ve VIVANESS 2018 14-17 Şubat tarihleri arasında Nurnberg Fuar Merkezi'nde gerçekleşecek.

Tüm basın bültenlerine ve daha fazla bilgiye fotoğraflarla birlikte aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

www.biofach.de/press ve www.vivaness.de/press

Çeviri desteği için Merve Günsay'a teşekkürlerimizle...

Haber No: 7965