-- GÜNCEL PROJELER:
-- GEÇMİŞ PROJELER:


Victor Ananias
101 Soruda Organik Ürün Rehberi
GDO'ya, pestisite mahkum değiliz; başka bir ekmek mümkün!
Kategoriler: Ekolojik Tarım Yöntemleri, G.D.O., Gıda Güvenliği, Beslenme Biçimleri
Tarih: 24-Mart-2017
Yazdır | Arkadaşına Gönder | Yorum Ekle


Tohumdan Hasada Ekolojik Yaşam bu hafta GDO'lu ekmek tartışmalarını gündemine alıyor ve sağlıklı bir ekmeğin mümkün olup olmadığını tartışıyor.

GDO'ya, pestisite mahkum değiliz; başka bir ekmek mümkün!

Tohumdan Hasada Ekolojik Yaşam, 10:30'da Açık Radyo'da!

Bir süredir çevre/ekoloji gündeminin üst sıralarında kendisine yer bulamayan GDO, Adana'da ortaya çıkan GDO'lu ekmek tartışmasıyla beraber yine gündemde. Tohumdan Hasada Ekolojik Yaşam'da GDO'lu ekmek tartışmalarından hareketle, Türkiye'de GDO'yla ilgili yönetmelikleri, denetim mekanizmalarını konuşacak ve daha sonra ekmek özelinde daha iyi bir gıdanın nasıl mümkün olduğunu tartışacağız.

Konuğumuz Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi'nden Prof. Dr. Tayfun Özkaya ile sohbetimizde sofralarımıza gelen ekmeğin üzerindeki GDO, pestisit kalıntısı, ağartıcılar gibi riskleri, buğday tarımını ve sağlıklı bir ekmeğin mümkün olup olmadığını konuşacağız.

Eğer siz de GDO'lu ekmek tartışmalarındaki son durumu öğrenmek istiyor ve sağlıklı bir ekmeğe ulaşabilmek için neler yapabileceğinizi merak ediyorsanız, 10:30'da 94.9 Açık Radyo'da yayınlanan Tohumdan Hasada Ekolojik Yaşam programını dinleyebilirsiniz.

Radyonuz Açık olsun!

Açık Radyo'yu online olarak buradan dinleyebilirsiniz.

 

Haber No: 7973