-- GÜNCEL PROJELER:
-- GEÇMİŞ PROJELER:


Victor Ananias
101 Soruda Organik Ürün Rehberi
Buğday öneriyor: Doğadabuan
Kategoriler: Biyolojik Çeşitlilik, Doğa Koruma
Tarih: 02-Nisan-2017
Yazdır | Arkadaşına Gönder | Yorum Ekle


Hüseyin Çağlar İnce'nin Doğadabuan kitabı hem doğa gözlemciliği için bir rehber niteliği taşıyor, hem de ülkemizdeki biyoçeşitliliği belgeliyor.

Magma Dergisi okuyucularının çok iyi bildikleri ve severek takip ettikleri buan'lar bir kitaba dönüştü. A7 Kitap etiketiyle raflarda yerini alan Hüseyin Çağlar İnce'nin Doğadabuan kitabı, ülkemizdeki biyoçeşitliliği gözler önüne seren eşsiz bir kaynak. Kitap ayrıca doğa gözlemciliğine merak salanlar için bir giriş niteliğinde.

Magma Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Özcan Yüksek, Doğadabuan'ı şöyle anlatıyor:

"Dilimizde zaman sözcüğüne denk gelen söz “an” olmalıdır. Güney Sibirya'da doğanın özgür halkı Dukhalar'la yaşadığım sırada, zaman sözcüğünün “an” olarak karşılandığını fark etmiştim. Dünyanın en özgür Türkleri, Sayan Dağları'nda her an özgürce ve doğanın içinde yaşıyor. Anadolu'da ise giderek doğadan uzaklaşan, çoğu yerde kopan bir halk var. Hüseyin Çağlar İnce, hiç beklemediğimiz bir anda, “doğadabuan” diyerek, ya bir çiçek ya da bir kelebek göstererek bizi kendimize getiriyordu. Çağlar, Magma dergisi okurlarına birdenbire sunduğu “doğadabuan” armağanlarını kitaplaştırdı. Herkes, “doğadabuan” desin ama bunun için Çağlar'ın sürpriz yapacağı anı beklemesin."

Haber No: 7979